אודות המשרד
צוות המשרד
תחומי עיסוק
שאלות ותשובות
צור קשר

לפגישת יעוץ

(ללא התחייבות)

מלא הפרטים ונחזור אליך בהקדם

שם
טלפון
דוא"ל
נושא

ליצירת קשר מיידי
פנה אל משרדנו
בטלפון 04-8525233
או info@bzlawoffice.co.il

תאונות דרכים בעבודה

תאונות דרכים בעבודה הן תאונות המשתייכות לשתי קטגוריות שונות – הן לקטגוריית תאונות דרכים והן לקטגוריית תאונות עבודה.

 

מתי מוגדרת תאונת דרכים גם כתאונת עבודה?

כאשר תאונת דרכים מתרחשת בדרך אל העבודה או בדרך חזרה מהעבודה, או כמובן במהלך העבודה, היא מוגדרת גם כתאונת עבודה, ובכך הופכת לתאונה המצויה גם בתחום אחריותו של המעביד ושל המוסד לביטוח לאומי. בחוק הביטוח הלאומי קיימות חזקות שונות הקובעות מתי יראו תאונה של עובד או עצמאי כתאונת עבודה וחזקות אלו חלות כמובן גם על תאונת עבודה שהיא תאונת דרכים.

 

את מי ניתן לתבוע במקרים של תאונת דרכים בעבודה?

כאשר מתרחשת תאונת דרכים שהיא גם תאונת עבודה, צריך הנפגע לנקוט בשני הליכים במקביל:

  1. לתבוע את הפגיעה בו מחברת הביטוח המבטחת את השימוש ברכב.
  2. לתבוע את המוסד לביטוח לאומי בגין פגיעתו בעבודה.

 

על אף שמדובר בשני הליכים נפרדים, מתקיים ביניהם קשר הדוק וחשוב מאוד לדעת שהליך אחד יכול להשפיע על ההליך האחר. יתרונה של תביעה כנגד המוסד לביטוח לאומי הוא במהירות היחסית של ביצועה ובכך שתמיד יכול הנפגע להגיש תביעה חדשה להחמרת מצב בגין אותה פגיעה בתאונה.

 

כמו כן, קביעותיה של הועדה הרפואית מטעם המוסד לביטוח לאומי, לעניין אחוזי נכותו הרפואית של הנפגע בתביעתו להכרה כנפגע עבודה, תחייב גם את בית המשפט בתביעתו כנגד חב' הביטוח, כל עוד ניתנה החלטתה של הועדה לפני שהחל שלב ההוכחות במשפט, אלא אם מצא בית המשפט טעם מיוחד לסטות מכך.

 

מה היחס בין הפיצוי המתקבל מהמוסד לביטוח לאומי לפיצוי המתקבל מחברת הביטוח?

התגמולים שמקבל הנפגע מהמוסד לביטוח לאומי אם כמענק חד פעמי ואם כקצבה חודשית לרבות הסכומים שיקבל הנפגע מהמוסד בעתיד, מנוכים מסכום הפיצויים הנפסקים לתובע כנגד חברת הביטוח, והתובע יהיה זכאי לקבל מחברת הביטוח רק את הפער, קרי את אותו סכום שנותר לאחר ניכוי תגמולי המוסד לביטוח לאומי.

 

לסיכום, תאונת דרכים בעבודה היא מקרה מורכב, בו יש להתנהלות הנכונה של התובע משמעות רבה. משום כך, מומלץ מאוד במקרה כזה להיוועץ בעורך דין המתמחה בתאונות דרכים, שיוכל להעניק לתובע יעוץ וייצוג משפטי מקצועי ומיומן שיבטיחו את מיצוי זכויותיו.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

תחומי עיסוק