אודות המשרד
צוות המשרד
תחומי עיסוק
שאלות ותשובות
צור קשר

לפגישת יעוץ

(ללא התחייבות)

מלא הפרטים ונחזור אליך בהקדם

שם
טלפון
דוא"ל
נושא

ליצירת קשר מיידי
פנה אל משרדנו
בטלפון 04-8525233
או info@bzlawoffice.co.il

תאונות במקום ציבורי או פרטי

תאונות עשויות להתרחש בכל מקום ואתר הן בשטחים ציבוריים המיועדים לשימוש הרבים כדוגמת: רחובות הישוב, פארקים ציבוריים, חוף הים, בריכות ציבוריות ועוד, והן בשטחים שהינם בבעלות פרטית כדוגמת: בתים, חנויות, אולמות אירועים, קניונים, בריכות פרטיות ועוד.

 

הגורם האחראי לשטח חב חובת זהירות כלפי בני האדם העושים בו שימוש. כך אחראית העירייה לבטיחות המשתמשים במדרכות, וכך אחראי בעל החנות לבטיחותם של הקונים הבאים לרכוש את מרכולתו.

 

לעתים האחריות לשטח מסוים יכולה לחול על מספר גורמים, לדוגמה: העירייה או הרשות המקומית אחראים לבטיחות התלמידים, המורים והמבקרים בתחומי בית הספר הציבורי, אך האחריות לבטיחותם חלה גם על משרד החינוך.

 

קיימים מקרים נוספים בהן אחריותו של בעל השטח נובעת מהפרת הוראות חוק שונות שמחייבות אותו לבצע פעולות מסוימות שנועדו להגן על המשתמשים בשטח שבאחריותו, כאשר עקב אי ביצוע פעולות אלו נגרם לאדם נזק.

 

משמעות הדבר היא שפעמים רבות ניתן לתבוע פיצויים מהבעלים של השטח או מהגורם שאחראי עליו, ולכן במידה והייתם מעורבים בתאונה במקום ציבורי או פרטי עליכם ליצור קשר עם עורך דין המתמחה בנזקי גוף ובתביעות בגין תאונות ברשות הרבים והיחיד, לספר לו את קרות התאונה ולהיוועץ עמו האם אירוע התאונה מקים לכם עילה להגשת תביעה לפיצויים.

 

עורך הדין יוכל להעריך את סיכויי התביעה ויעניק לכם ליווי וייצוג משפטי כנגד הגורם שאחראי לנזק.

 

מה כדאי לעשות במידה ונפגעתם בתאונה במקום ציבורי או פרטי?

במידה ונפגעתם, מומלץ לנקוט במספר צעדים חיוניים לצורך הגשת תביעה לפיצויים כנגד האחראי לנזק:

  • במידה והיו עדים לתאונה, יש לקחת מהם את פרטיהם. תוכלו להסתייע בהם במהלך המשפט כאשר תדרשו לשחזר במדויק את מה שאירע בזמן התאונה.
  • תעדו את כל הטיפול הרפואי שקיבלתם, ובכל התיעוד בקשו לציין את סיבת התאונה.
  • בית המשפט אינו מכיר את זירת האירוע, לכן חשוב לצלם את המקום בו נפגעתם, על מנת שתוכלו לבסס את טענותיכם כנגד האחראי לנזק ולהסביר לבית המשפט  כיצד התרחשה התאונה. חשוב לצלם את זירת התאונה בסמוך למועד התרחשותה, משום שקיים סיכוי סביר שבעל השטח יתקן את המפגע לאחר קרות התאונה. למרות שאין בתיקון השטח לאחר התאונה כדי להכשיל את סיכויי התביעה שלכם, רצוי שיהיו בידיכם תמונות של המפגע הבטיחותי שבגינו נפגעתם.
  • כדאי לשמור את כל הקבלות והאישורים המעידים על ההוצאות הנלוות בהן נאלצתם לשאת בעקבות התאונה.

 

סיכויי הצלחת התביעה שלכם, וההחלטה האם להגיש תביעה או לא, תלויים בייעוץ המקצועי שתקבלו. משום כך מומלץ מאוד לפנות לעורך דין שמתמחה בנזקי גוף ובתביעות בגין תאונות ברשות הרבים והיחיד.

 

 

 

תחומי עיסוק